Wzmacniacze i miksery QSC serii MP

Rozwiązania Premium Business Music Solutions to miksery wielostrefowe, estetyczne kontrolery naścienne, konfigurowalne wzmacniacze wielokanałowe, a także powiązane z nimi inne urządzenia instalacyjne oraz aplikacje zapewniające łatwą konfiguracją i zarządzanie systemem nagłośnienia.

Miksery MP-M

Miksery muzyczne i systemów przywoławczych serii MP-M oferują niespotykane dotąd możliwości przetwarzania i routingu wysokiej jakości dźwięku pierwszoplanowego / tła dla zastosowań wielostrefowych w handlu detalicznym oraz hotelarstwie. Zapewniają również funkcję miksowania na żywo w aplikacjach biznesowych, które wymagają również wzmocnienia głosu, m.in. w klubach fitness, salach konferencyjnych, salach bankietowych.

Seria MP-M została zbudowana na tej samej platformie, co nagradzana seria QSC TouchMix i składa się z:
miksera MP-M40, który oferuje cztery wejścia mikrofonowo-liniowe, cztery wejścia RCA i cztery wyjścia dla stref
miksera MP-M80, który oferuje osiem wejść mikrofonowo-liniowych, osiem wejść liniowych RCA i osiem wyjść dla stref 

Miksery zostały umieszczone w kompaktowej obudowie 1RU, a każdy z nich oferuje też bogaty pakiet funkcji DSP, tłumienie sygnałów w przypadku pojawienia się sygnału o wyższym priorytecie, a także planowanie zdarzeń i funkcje automatycznego miksowania. Ponadto zapewniają gotowe presety Intrinsic Correction do optymalizowania pracy głośników QSC. Istnieje również możliwość tworzenia własnych ustawień głośników.

Projektanci systemów i instalatorzy mogą korzystać z aplikacji MP Install (na tablety iOS / Android, komputery z systemem Windows i Mac OS), aby szybko projektować, konfigurować  i uruchamiać systemy oparte na mikserach z serii MP-M. 

Kontrolery naścienne

W nowym portfolio QSC oferuje również przewodowe kontrolery naścienne MP-MFC, które zapewniają użytkownikom możliwość wyboru wielu stref, scen i regulację głośności. Instalatorzy mogą podłączyć do ośmiu sterowników MP-MFC do jednego miksera serii MP-M przy użyciu standardowego okablowania CAT-5 o maksymalnej łącznej długości przewodu wynoszącej 250 m. Kontrolery mogą być montowane w północnoamerykańskich lub europejskich elektrycznych puszkach instalacyjnych i są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i białym.

Q_mix_mp_mfc_EU2.jpg

Aplikacja MP Manage (dla tabletów i smartfonów iOS / Android) zapewnia możliwość bezprzewodowego sterowania, kontroli pracy i regulacji podstawowych funkcji systemu, w tym kontrolę poziomu głośności strefy i wybór źródła sygnału, wczytywanie zaprogramowanych scen, planowanie zdarzeń oraz sterowanie mikserem. 

Wzmacniacze 

Nowe wzmacniacze serii MP-A Zone łączą funkcjonalność wzmacniaczy muzycznych i systemów przywoławczych, zapewniając niesamowitą elastyczność przy zachowaniu wydajności klasy D, jak również przystępnej ceny i niskich kosztów utrzymania. Każdy z modeli wchodzących w skład tej serii umieszczony jest w obudowie 1RU. Seria ta obejmuje następujące modele: MP-A20V (200 W × 2 kanały), MP-A40V (200 W × 4 kanały) oraz MP-A80V (200 W × 8 kanałów).

Seria MP-A wykorzystuje technologię FlexAmp, która zapewnia każdej parze kanałów łączną moc do 400 W. Ta moc może być dostarczana tylko do jednego kanału lub też może być dzielona pomiędzy kanałami w dowolnych proporcjach. Każdy kanał może być skonfigurowany do pracy w trybie niskiej impedancji, 70 V lub 100 V, z użyciem filtru górnoprzepustowego lub bez niego.