Systemy projekcyjne

Odpowiednio dobrany system projekcyjny stanowi jeden z najważniejszych elementów systemu prezentacji audiowizualnej. Za pośrednictwem projektora umożliwia przedstawienie na ekranie projekcyjnym obrazu transmitowanego z odtwarzacza DVD, komputera, wizualizera lub innego nośnika wyposażonego w gniazdo USB. W zależności od warunków sali oraz potrzeb klienta istnieje kilka sposobów zastosowania projektora.

Projekcja przednia – projektor jest montowany pod sufitem, na wysięgniku lub w specjalnej wysuwanej windzie. Zalecamy naszym Klientom podwieszenie projektora ze względu na zachowanie estetyki sali oraz zapewnienie niezakłóconej projekcji (strumień światła nie napotyka na żadne przeszkody czy przechodzące osoby). Do sal o szczególnym wystroju lub z sufitem podwieszanym proponujemy często montaż projektora na windzie, która po zakończonej projekcji chowa się w suficie. Sterowanie projektorem zależy od sposobu mocowania (manualnie lub zdalnie za pomocą pilota).

Projekcja tylna – projektor jest montowany z tyłu ekranu, przy pomocy odpowiednio ustawionych luster albo bezpoośrednio obraz jest przesyłany na specjalny ekran do projekcji tylnej. Obraz przechodzi przez ekran zatrzymując się na nim w linii prostej z osią widzenia widza. Korzyści wynikające z zastosowania projekcji tylnej to przede wszystkim bardzo dobra jakość i ostrość obrazu nawet przy świetle dziennym, ponad to projektor i okablowanie jest niewidoczne zza ekranu, sterowanie projektorem odbywa się za pomocą pilota.

W ofercie posiadamy projektory – bezlampowe LED, krótkoogniskowe, dla biznesu i edukacji, na potrzeby kina domowego, instalacyjne.

 

Ekrany – przenośne, ramowe, ścienne, ręczne i elektryczne